افراد باهوش‌ متولد چه ماهی هستند؟ _رادیونوجوان

دسته: مشاور خوشبختی , مشاوره رادیونوجوان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۶ مهر ۱۳۹۵

افراد باهوش‌ متولد چه ماهی هستند؟

ماه تولد می تواند بر عملکرد و همینطور ساختار سلول های مغزی و اعصاب تاثیر داشته باشد. اگر از خواندن این جمله شگفت زده شده اید، باید بدانید که مقاله ای با همین موضوع در مجله «نورو ایمیج» امریکا به چاپ رسیده است.
محققان دانشگاه کلمبیا و نیویورک در این تحقیق ۵۳۶ نفر را با استفاده از تصویربرداری مغزی (ام.آر.آی) مورد بررسی قرار دادند.
محققان در تحقیقات خود به نتایج جالب توجه و تاحدودی عجیب دست یافتند؛ افرادی که در ماههای پاییز و زمستان به دنیا آمده اند به نسبت افرادی که در ماههای بهار و تابستان به دنیا آمده اند از هوش و حافظه بیشتری برخوردارند.
این استدلال در «لوب تمپورال» یا «لوب گیجگاهی» که نیمکره های مخ را تشکیل می دهد، توجیه می شود. لوب تمپورال در زیر شیار جانبی (شیار سیلویوس) قرار دارد. در جلوی شیار جانبی، لوب فرونتال (لوب پیشانی) واقع شده است. لوب تمپورال مرکز درک شنوایی است. این ناحیه از نیمکره مخ در ادراک کلمات و اصوات نقش دارد. لوب گیجگاهی نقش مهمی در هوش و حافظه دارد.
در بررسی ها مشخص شد لوب تمپورال افرادی که در دو فصل پایانی سال (پاییز و زمستان) به دنیا آمده اند به نسبت افرادیکه در دو فصل اول سال (بهار و تابستان) متولد شده اند، فعالیت بیشتری دارد. فعالیت بیشتر لوب تمپورال با افزایش هوشاشخاص در ارتباط است.

آیا این مطالعه پایه علمی دارد؟
شاید برخی در صحت این تحقیق دچار تردید و شک شوند اما باید گفت این تحقیق در عین جالب بودن، حقیقت دارد و نتایج آن با عنوان «پیش بینی هوش متولدین ماه های سال با ام.آر.آی» در مجله «نورو ایمیج» آمریکا به چاپ رسیده است.
محققان دانشگاه آمریکا در روند بررسی های خود بر نتایج تحقیقاتی که در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ میلادی انجام شده بود، تاکید ورزیدند. مطالعه دیگری در سال ۲۰۰۵ در مجله «روانپزشکی آمریکا» به چاپ رسیده بود که از ارتباط بین بیماری اسکیزوفرنی و فعالیت تمپورال حکایت داشت.
بررسی های برگرفته از تست روانشناسی عصبی و تصویربرداری های مغزی نشان دهنده تفاوت هایی است که اغلب در لب قدامی مغز هیپوکامپ و لب گیجگاهی رخ می دهد.
اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی، اختلال روانی است که مشخصه آن از کار افتادگی فرآیندهای فکری و پاسخگویی است.
اشخاص مبتلا به این بیماری معمولا با توهم شنیداری، تکلم و تفکر آشفته و… دست و پنجه نرم می کنند. احتمال ابتلا به این بیماری در افرادی که در فصل های پاییز و زمستان به دنیا آمده اند، بیشتر است اما محققان با وجود تمام تحقیقات و بررسی ها معتقدند که این مطالعه جدید نیاز به بررسی و آزمایشات بیشتری دارد.

::مطالب مرتبط ::

از وابسته شدن کودک تان به تبلت با این روشها جلوگیری کنید | رادیونوجوان
۸ توصیه برای آن هایی که از پیر شدن می ترسند | رادیونوجوان
آرامش در خانه‌های پر نور | رادیونوجوان
ارتباط بین حس بویایی و عاشق شدن | رادیونوجوان
چرا احساس تنهایی می کنیم ؟ “احساس تنهایی در قرن ۲۱” _ رادیونوجوان
۵ راهکار عالی برای بهبود زندگی زناشویی و ازدواج شما _ رادیونوجوان
خانواده یا دوستان، کدام یک عمر را زیاد می کنند؟ _ رادیونوجوان
ده راهکار برای جذب انرژی مثبت _رادیونوجوان
عزت نفس چیست؟_رادیونوجوان
ان ال پی علم توانمند سازی و تغییر در زندگی _رادیونوجوان
مرگ روابط عاطفی زناشویی _ رادیونوجوان
توصیه هایی برای جلوگیری از خیانت

نوشته شده توسط:رادیو نوجوان - 1852 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 308
برچسب ها:
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

*

تصویر روز
تبلیغات
تصویر روز