شفای معنوی چیست؟ _ رادیونوجوان

دسته: انرژی مثبت , جالب و خواندنی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۰ مهر ۱۳۹۵

FAR-what-is-healing-2

فهرست مندرجات [پنهان]

  • ۱. مقدمه ای بر شفای معنوی
  • ۲. شفای معنوی چیست؟
    • ۲.۱ تفاوت بین نشانه های نمایان و دلیلِ ریشه ای مشکلات
    • ۲.۲ چگونه شفای معنوی موجب درمان می شود؟

۱. مقدمه ای بر شفای معنوی

شفای معنوی ، واژه ای است که برای همه شناخته شده است. با این وجود، از نظر افراد مختلف ، معانی متفاوتی دارد. در این مقاله ما نشان می دهیم که منظورمان از عبارت شفای معنوی چیست و درباره اصول فراتر از چگونگی عملکرد آن بحث خواهیم نمود.

تمامی بنیاد و دورنمای این مقاله و بخش بر پایه ی هدف زندگی است ، که آن ، رشد معنوی است. یعنی اینکه هدف، کمک به دیگران نه تنها در سطح جهانی، بلکه با تمرکز بررشد معنوی هر فرد است. هر چه ما بیشتر به رشد معنوی فرد در هنگام بکارگیری شفای معنوی کمک کنیم، خطر اینکه از هدف زندگی دور شویم ، کمتر خواهد شد. هرگاه شفای معنوی با داشتن این هدفِ برتر در ذهن انجام گیرد، ازتوانایی شفادهی مان کاسته نمی شود.

۲. شفای معنوی چیست؟

اس اس آر اف ’ دنیای ناآشکار‘ یا ’ بعد ناآشکار ‘ را بعنوان دنیای ورای آنچه که توسط حس های پنجگانه ، ذهن و خرد قابل درک است ، تعریف میکند . در واقع دنیای ناآشکار ، همان دنیای فرشتگان ، اشباح ، بهشت و غیره است که نه با چشم مسلح ، بلکه تنها از طریق حس ششم قابل درک می باشد.

تحقیقاتِ معنوی نشان داده اند که تا ۸۰% ازمشکلاتِ زندگی یک فرد ریشه در بُعدِ معنوی دارند. ما جنبه های متفاوتِ چگونگی اثر بعدِ معنوی بر زندگی مان را در بخشِ علل معنوی مشکلات پوشش داده ایم.

هنگامی که دلیل ریشه ای یک مشکل در بُعدِ معنوی باشد، آنگاه نیاز است تا با آن، با برخی روش هایی که از نظر معنوی قابلیت بیشتری نسبت به علت مشکل دارند، مقابله و برخورد شود. این همان شفای معنوی است. این شامل استفاده از انرژی معنوی برای غلبه کردن بر مشکل است ، مانندِ از بین بردن آشفتگی حاصل از انرژی های منفی. هنگامی که افرادی بدونِ تاثیر پریشانی انرژی های منفی ، با انرژی شفای معنوی روبرو شوند، به سهولت مزایای انرژی مثبت اضافی را دریافت می نمایند.

۲.۱ تفاوت بین نشانه های نمایان و دلیلِ ریشه ای مشکلات

این مهم است که بین ” نشانه های ” دیده شده درفرد و ” دلیل ریشه ای ” آنها تمایز قائل شویم. ما می توانیم با مثال زیر این را درک نماییم.

انرژی های منفی : در بنیاد پژوهش علوم معنوی ، ما عبارت ’ انرژی های منفی‘ را به شکل اسمِ جمع بکار می بریم که نشانگر تمامی انواع موجودات در بُعدِ معنوی است که هدف آنها آسیب رساندن به بشر است ؛ از ’ شبح معمولی ‘ گرفته تا ’ مانتریک هایی‘ در بالاترین سطح. اگرقدرتِ معنوی یک شبح معمولی بین ۱ تا ۱۰ واحد باشد، آنگاه گستره ی نیروی یک مانتریک از یک میلیارد تا بی نهایت است.

جان تصمیم گرفت سطلی از آب را بر کف اتاق جین در هنگامی که در اتاق حضور نداشت، خالی کند. او سپس خود را پنهان می کند تا عکس العمل جین را در هنگام بازگشت ببیند. وقتی جین وارد اتاق می شود و کف خیس اتاق را می بیند، سراسر اتاق را برای علت خیس شدن کف اتاق جستجو می کند اما دلیل آنرا نمی یابد. سپس او کف اتاق را خشک می کند. جان دردل خود به گرفتاری جین و نادانی اش از دلیل ریشه ای مشکل، می خندد.او از جهالت جین درباره دلیل ریشه ای مشکلش به وجد می آید – که البته کسی جز خودش نیست.

با این قیاس می توان چگونگی دلیل معنوی نظیر حمله توسط شبح یا انرژی منفی ( که جان نماد آن است) را که موجب مشکلات زندگی مثلا ناراحتی قلبی (با نماد آب بر کف اتاق) می شود، فهمید. به دلیل اینکه ما از بینش حس ششم برای دیدن یا درک یک شبح محروم هستیم، تحقیق مان برای پیدا کردن علت دردِ سینه، ناکافی است. متاسفانه، تحقیقمان ، تنها به ابعاد جسمی یا روانی محدود می شود.

۲.۲ چگونه شفای معنوی موجب درمان می شود؟

بر طبق مثالِ فوق، اکنون می توانیم نتیجه بگیریم که دلیلِ ناراحتی قلبی در حقیقت می تواند در بُعدِ معنوی باشد.هنگامی که یک مشکل پزشکی (با دلیلِ ریشه ای معنوی) با روش های پزشکی یا جراحی درمان شود، تنها آسیب های ناشی از علت ریشه ای معنوی را تسکین می دهد. بنابراین علوم پزشکی، بهترین کاری که می توانند انجام دهند درمانِ ناراحتی قلبی توسط روش های جراحی یا دارو، برای بهبود نشانه ها است. بنابراین، این وضعیت دوباره تکرار خواهد شد ، زیرا دلیل ریشه ای آن ، که برای مثال شبح یا انرژی منفی است ، هنوز فعال است و تحتِ مراقبت نیست.

شفای معنوی درباره ی تشخیص و خارج ساختن دلیل ریشه ای معنوی مشکل است ، که درمثال بالا شبحی است که ناراحتی قلبی را موجب شده است. در مثال قبل، باید راهی برای پیدا کردن جان و جلوگیری از اینکه دوباره آب بر زمین بریزد را یافت. این همچنین می تواند توقف مشکل بالقوه ای باشد که در درجه اول اهمیت دارد.

از طریق درمان های پیشرفته ی شفا بخش معنوی نیز می توان آسیب فیزیکی ایجاد شده را بازیابی نمود. با این وجود، در بیشتر موارد، استفاده از ابزاراندازه گیری فیزیکی (مانند درمان پزشکی)،برای تسکین آسیب فیزیکی توصیه می شود.دلیل آن این است که فرد باید از انرژی زیاد معنوی برای دستیابی به آنچه که می توان با ورودی های کمتر در سطح فیزیکی انجام دهد، استفاده نماید. این یعنی در نظر گرفتن اینکه انرژی معنوی قابل ارزش گذاری نیست و در مقایسه با سایر تلاش های فیزیکی ، بدست آوردن آن بسیارمشکل است.

به همین دلیل است که بنیاد پژوهش علوم معنوی ( اس اس آر اف ) تنها بر استفاده از سطح انرژی مناسب برای رفع مشکلات تاکید دارد. برای مثال اگر فردی به علت دلیل ریشه ای معنوی بیماری اگزما دارد، نیاز دارد که درسه سطح زیر درمان شود :

  •    در سطح جسمی – توسط داروها
  •     در سطح روانی – اگر افسردگی  به علتِ اگزما وجود داشته باشد
  •    در سطح معنوی – نیاز به تسکین علت ریشه ای معنوی توسط درمان های شفابخش معنوی وجود دارد

 

::مطالب مرتبط ::

چربی های اضافی غبغب و گردن -رادیونوجوان
دنیای برزخ چگونه است؟ - رادیونوجوان
سفر به مالدیو؛ سرزمین همیشه آفتاب - رادیونوجوان
مطالب مفید و خواندنی در مورد خاصیت میوه ها - رادیونوجوان
وقتی یک گلدان چینی باعث میلیونر شدن مالکش می شود - رادیونوجوان
خبر جنجالی فروش دختران و پسران مصنوعی برای همدمی - رادیونوجوان
اولین قدم برای رسیدن به سعادت ماندگار! (از الیزابت گیلبرت) | رادیونوجوان
کروکودیلی که از آسمان سقوط کرد (+تصاویر) _ رادیونوجوان
درد رویش دندان _ رادیونوجوان
خواص درمانی کاهو از نگاه امام رضا(علیه السلام) _رادیونوجوان
آشنایی با مواد غذایی که کمتر از ۱۰۰ کالری دارند
طرز تهیه بامیه خانگی | رادیونوجوان

نوشته شده توسط:رادیو نوجوان - 1852 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 7413
برچسب ها:
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

*

تصویر روز
تبلیغات
تصویر روز