معرفی چند نوع روغن و خواص آنها | رادیونوجوان

دسته: خواص انواع روغن ها , سلامت
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۵

معرفی چند نوع روغن و خواص آنها

 

 

معرفی چند نوع روغن و خواص آنها

  روغن هسته انگور

 

 

این روغن از هسته انگور به دست میاید. در هسته انگور مقداری روغن موجود است.  روغن هسته انگور Grape seed oil به رنگ زرد مایل به سبز است.

این روغن هم طبیعت سردی دارد.
و بیشتر در صنایعی مانند رنگ سازی و صابون سازی کاربرد دارد.

مصرف برخی پلی فنل ها که در هسته انگور موجوداست باعث کاهش جذب آهن در بدن و افزایش ابتلا به بیماری کمبود آهن میشود در واقع روغن هسته انگور باعث کم خونی می شود.

 

  روغن پنبه دانه 

 

 

نوعی روغن نباتی جدید است که از دونه‌های گیاه پنبه استخراج میشود. این روغن را پس از جدا کردن پنبه دانه از لیف، به دست میاورند  این روغن را حتماً باید برای مصارف خوراکی تصفیه کنند. معمولاً در تهیهٔ چیپس سیب زمینی و انواع دیگه اسنک از این روغن استفاده می‌شود.

این روغن مصرف خوراکی ندارد ولی محققان دانشگاه تگزاس اخیرا با ایجاد تغییرات ژنتیک گیاه تراریخته ای  تولید کرده اند که با تضعیف سم گوسیپول، نوعی سم طبیعی که تو دونه‌های پنبه وجود دارد و ونها را از آفت ناشی از حشرات حفظ می‌کند  قابلیت خوراکی داشته باشد.
گوسیپول تاثیرات سوئی روی رشد و تولید مثل موجودات زنده دارد

آرد پنبه دانه یکی دیگه از منابع خوراک دامیه محتوای پروتئینی پنبه دانه کمی پایین تر از کنجاله ی سویاست.
در دامداری صنعتی امروز پنبه دانه ها به عنوان یک پروتئین مکمل برای گاوهای نر جوان به خاطر اثرات مضر انها روی تولید مثل توصیه نمی شوند.

مثل روغن دانه سویا، روغن پنبه دانه را هم اغلب به طور جزئی یا کلی هیدروژنه می‌کنند.
مشکلی که در زمینه هیدروژنه نمودن چربی ترانس وجود دارد  این است که این گونه روغن‌ها بسیار برای سلامتی مضرهستند روغن پنبه دانه اولین روغنی بود که  هیدروژنه کردند و البته در آن زمان برای مصارف خوراکی به کار نمی‌رفت، بلکه در تولید شمع از این روغن استفاده می‌کردند.

روغن آفتابگردان

 

 

آفتابگردان گیاهیه یکساله و تا حدود سه متر رشد می‌کند.
گیاه بومی آمریکا که سرخ پوستا به ‌خاطر تخم اون که به مصرف غذا می‌رسید می‌کاشتند و پرورش می‌دادند.

روغن این گیاه گرم و خشک است و فوایدی برای آن بیان شده .ولی فقط مقدار کمی از این روغن در روغن های صنعتی که به نام روغن آفتابگردان به فروش می رسد وجود دارد. بیشتر محتوای این روغن از پارافین خوراکی که محصول پالایشگاهای نفت می باشد، درست شده  که کلسترول خون را بالا میبرد و موجب چربی خون و… میشود که کشنده است

باید تاکید کنم که اگر روغن مایعی مثل آفتابگردان خالص باشد، قیمتی چندین برابر قیمتی است که در بازار به فروش می رسد در صورتی که یک روغن ۱ کیلویی آفتابگردان از یک کیلو تخم آفتابگردان ارزونترهست.

اخیرا تحقیقات نشان داده که روغن آفتابگردان صنعتی و روغن‌های حاوی اسید آراشیدونیک مثل روغن جوانه ذرت، به علت ایجاد التهاب موجب افزایش درد و رنج افراد مبتلا به التهاب مفاصل و همچنین تولید رادیکال‌های آزادی که برای بدن مضراست میشود.

روغن کانولا

 


(کلزا،نوع خاصی شلغم روغنی که میزان مواد سمی اونو به حداقل رسانده اند)

کانولا، گیاهی از خانواده چلیپاییانه Brassiea  که ابتدا در ایران کشت می شده و ۷۰۰ سال پیش برای تولید روغن چراغ به لهستان برده شده است .
پس از ان در سال ۱۸۴۵ به فرانسه رفته و کلزا نام گرفته است.

کلزا، گیاهی روغنیه که مقدار ماده مضر گلوکزینولیت در کنجاله و اسید اروسیک در روغن آاون بالاست و مصرف خوراکی ندارد و فقط برای جلا دادن وسایل چوبی همراه روغن برزک استفاده میشود اگر چه در قرن سیزدهم این محصول در اروپا به عمل می آمد ولی استفاده از آن تا زمان توسعه نیروی بخار عملی نشد و در آن زمان بود که ثابت شد ترکیب روغن کلزا، آب و بخار بهتر از هر وسیله لغزان کننده دیگری سطح فلزات را شستشو میدهد.

در حقیقت احتیاج به فرآورده های دانه های کلزا از کمبود بحرانی روغن کلزا پس از محاصره منابع روغنی کلزای اروپا و آسیا در جنگ جهانی دوم از اوایل سال های ۱۹۴۰ شروع شد.در آن زمان این روغن به طور مبرم به عنوان وسیله ای چرب کننده برای تعداد فزاینده  موتورهای بخار تو کشتی های نیروی دریایی و ترابری استفاده می شد.
سال ۱۹۴۵ این گیاه به کانادا رفت و روی آن اطلاعات ژنتیکی صورت گرفت که اونوانرا به روغن خوراکی با درصد اسید اروسیک پایین حدود یک درصد تبدیل کردند

روغن کانولا (کانادا + اویل)
روغنیه که از گیاه منداب (کلزا) تهیه میشود.
روغنی صنعتیه که توصیه میشود که حتی حیوانات هم از این گیاه تغذیه نکنند چون باعث وحشی شدن حیوان می شود.

  تا اینجا روغن های مضر را گفتیم اما حالا  ببینیم بهترین روغن های خوراکی چه روغنی هستند؟

روغن زرد محلی که بهترینش روغن زرد گاویه
روغن ارده کنجد
روغن دنبه
روغن شحم گاو
  روغن زیتون

 

 روغن زرد محلی 

 

 

روغنیه که اول ماست را درست میکنند  بعد میذارند ترش شود و داخل مشک یا امروزه داخل دستگاه میریزند، یه مقدار کره که بالا آمد، کره را جدا میکنند و در ظرف مسی می جوشانند

بهترین روغن دنیا همین روغنه که از ماست تهیه میشود. و به آن  روغن زرد  یا  روغن کرمانشاهی  گفته میشود.

چون بهترین هوا، بهترین غذا و بهترین طبع، طبع گرم و تر یا بهاریه و این روغن هم بهاریه.  بعد روغن ارده کنجد که طبعش به بهار نزدیکه و بعد روغن زیتون که طبعش گرم و خشک و تابستانیه

کسانی که طبع خیلی گرم دارند، تندخو و عصبی هستند ، زیاد آب می خورند، بدخواب هستند و….نشان دهنده این است که طبعشان گرم شده در نتیجه به جای روغن زیتون بهتراست از روغنی استفاده کنند که طبیعتش بهاری باشد مثل روغن ارده کنجد، روغن کرمانشاهی، دنبه و …

روغن دنبه و روغن شحم گاو هم از روغن های خوبی هستند که طبیعت بهاری دارند

 

روغن دنبه برخلاف عقیده بعضی ها که میگن چاق میکند، اصلا اینطوری نیست و خوردنش مشکلی ندارد فقط توصیه شده بالای ۵۰ سال دنبه رو لای نون نذارن و نخورن وگرنه خوردن روغنش مشکلی ندارد.

بیشتر بدانید : خواص باور نکردنی روغن دانه کتان

  روغن دنبه 

 

 

یکی از روغنهای مورد تایید جهت استفاده، روغن دنبه می باشد که در قدیم طرفداران زیادی داشته است به طوریکه تا چند دهه پیش دنبه از گوشت گران تر بوده است و ارزش بیشتری برای آن قائل بودند

خصوصیات روغن دنبه

دنبه در دستورات دارویی نیز به عنوان ضد افسردگی مطرح می باشد.
سبب لاغری
آرامش اعصاب
زیبایی صورت و…

 

طرز تهیه روغن دنبه 

جهت تهیه روغن دنبه باید اول دنبه را ریز ریز کنید و شب تا صبح آنرا در آب نمک دریای رقیق بگذارید و صبح آنرا آبکش کرده و در ظرفی بریزید و داخل آن بسته به حجمش یک تا دو لیوان آب بریزید و روی اجاق گاز قرار داده و شعله را خیلی کم کنید تا به صورت سوزنی و آهسته داغ شود

برای گرفتن بوی دنبه، می توانید از مواد خوش بو همچون هل، دارچین، گلاب یا پوست پرتقال و امثال آن استفاده نمایید، سپس بعد از آماده شدن آنرا از صافی رد کنید تا شفاف گردد

البته بهترین روش بوگیری دنبه این است که پس از بیرون آوردن از آب نمک دریا، اضافه آب را دور ریخته و دنبه را با شیر محلی گاو بگذارید به تدریج بجوشد و چند عدد هل اضافه کرده و برای اینکه رنگ طلایی بگیرد زردچوبه بریزید

  تذکر :

 

 

تفاله مانده از تهیه دنبه اگر نسوخته باشد و سیاه نشده باشد، خوردن آن اشکالی ندارد. ولی چیزهای سوخته را اصلاً نباید خورد، چرا که تولید خلط بد می کند

روغن دنبه برای افراد مسن  و افرادی که مشکل قلبی  دارند خیلی توصیه نمی شود، بهتر است روغن ارده کنجد و زیتون مصرف کنند

 روغن شحم گاو

 

 

روغن شحم گاو به روغن چربی اطراف قلوه گاه گاو  اطلاق می گردد که روغن بسیار لطیفی است و زود آب می گردد

برای این که نسوزد و خوب آب شود باید همراه آن، مقداری از روغن های جاهای دیگر داخل شکم گاو  که جزء احشاء است و کمی مقاوم تر از روغن اطراف قلوه می باشد نیز اضافه نمایید.

مثلاً به ازای یک کیلو چربی اطراف قلوه، دویست گرم نیز چربی احشاء را داخل ظرفی ریخته و بگذارید با شعله سوزنی کم کم آب شود و بعد از آب شدن، روغن را از صافی بگذرانید و داخل یخچال نگهداری نمایید
 

خواص روغن شحم گاو 

این روغن یکی از بهترین روغن هایی است که برای انسان مفید است.
برای آب کردن چربی زیر شکم نیز استفاده از روغن شحم گاو در مصرف خوراکی خود توصیه شده است که بسیار برای تناسب اندام موثر است.

و از معصوم نقل است:

من اکل لقمه شحم اخرجت مثلها من الداء :هر که یک لقمه از شحم بخورد به همان اندازه درد از بدن او خارج می شود

گفتیم یکی از روغن های خوراکی مفید روغن  ارده کنجد است

 

 

کنجد حدود ۲۱۳۰ سال قبل از میلاد در ایران مورد کشت بوده تقریبا حدود ۵۲۰۰ سال پیش

دارای لسیتینه که چربی بد بدن( LDL) را در بدن پایین بره و چربی خوب بدن( HDL) بالا بره

لسیتین اینقدر برای سلامتی بدن مهم است که خود بدن یعنی کبد آن را میسازد.

از لسیتین ماده ای درست میشود به نام استیل کوانزیم A  که اینقدر مهم و معجزه آساست که سیستم اعصاب و مغز مدیون این ماده است و کسانی که آلزایمر دارند این ماده در آنها دیده نمیشود.
کنجد تنها گیاهیه که بعد نمک طعام،  تخم کدو و سبوس گندم و جو دارای ماده حیاتی منیزیم است

روغن ارده کنجد مانع رشد سرطان پوست شده و جلوی تکثیرهای سلولی سرطان روده بزرگ را میگیرد و  چروکهای پوست را از بین میبرد.

 

بیشتر بدانید : کدام روغن در اثر حرارت کمتر آسیب می بیند؟

 

خواص روغن ارده کنجد 

نرم کننده پوست و رفع آثار کبودی و سیاهی آن
نرم کننده حلق و روده ها و مقعد
کاهش دهنده کلسترول خون
خاصیت ضد سرطانی
پیشگیری از فشار خون بالا
افزایش ذخیره ویتامین E بدن و لیسیتین
ضد مسمومیت
کمک در دفع سنگ کلیه
قطع خونریزی بواسیر
تأمین کننده مس_ کلسیم_ منیزیم_ روی
برطرف کننده قولنج
برطرف کننده سوزش مری و معده

 

توجه   

روغن کنجد خوراکی نیست

روغن کنجد به دو شکل صنعتی و غیر صنعتی از سالیان دور عرضه می شده است

روغن صنعتی برای مصارف جلدی بوده است
روغن غیر صنعتی برای مصارف خوراکی کاربرد داشته است

و اما تفاوت روغن صنعتی با روغن غیر صنعتی

۱_ روغن صنعتی با روغن گیری مستقیم از دانه های کنجد به دست می آید و تفاوتی ندارد که توسط تنه درخت توت تحت فشار سرد حاصل شود و یا با دستگاه های فلزی تحت فشار گرم استخراج گردد. در هر دو صورت طبق نظر حکما خوردن آن ممنوع است.

۲ _ روغن غیر صنعتی با روغن گیری به طور غیر مستقیم از دانه های کنجد به دست می آید. یعنی در ابتدا ارده را به روش سنتی از کنجد تهیه کرده و سپس روغن خوراکی آن را استخراج می نمایند.
از این رو آن را  روغن ارده کنجد  می نامند.

 

 

توجه اخیرا عده ای به اشتباه از دستگاه های خارجی یا داخلی،  به طور مستقیم از کنجد روغن تهیه نموده و به عنوان خوراکی یا با نام cold press  عرضه می نمایند.
توجه کنید  این روغن های سرد و صنعتی بازار چه روغن مایع،  روغن جامد ، روغن ذرت،… وقتی وارد بدن میشن، تو معده، کبد، مفاصل و….   میبنده و ۹۰ روز طول میکشه از بدنتون بیرون بره تازه اگر بعدش روغن گرم و خوراکی مصرف کنید

 

 

::مطالب مرتبط ::

ورود سامانه بارشی از غرب کشور/هوای کشور بارانی می‌شود
انواع سرطان خون, علایم سرطان خون و نحوه درمان آن - رادیونوجوان
علت گرم شدن پا را بدانید و خانگی درمان کنید | رادیونوجوان
پوست این میوه موجب کاهش چاقی می شود | رادیونوجوان
نابود کننده جوانی و زیبایی پوست | رادیونوجوان
رازهای زیبایی پوست صورت | رادیونوجوان
۴ دلیل علمی اثبات‌شد‌ه‌ برای اینکه بیشتر سکوت کنیم! | رادیونوجوان
۶ غذایی که مغز را ضعیف می کند _ رادیونوجوان
رژیم لاغری سریع را از دست ندهید _ رادیونوجوان
این نشانه ها در بدنتان را جدی بگیرید _ رادیونوجوان
۲۰۰ کالری در مواد غذایی مختلف به چه شکلی است؟
نسخه های شفابخش سینوزیت | رادیونوجوان

نوشته شده توسط:رادیو نوجوان - 1852 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 687
برچسب ها:
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

*

تصویر روز
تبلیغات
تصویر روز