Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

خواص چای سبز و زیره و زعفران | رادیونوجوان

خواص چای سبز و زیره و زعفران

 

 

چای رایج ترین نوشیدنی در بین خانواده های ایرانی است معمولا در تمام مراسم ها از این نوشیدنی به عنوان یک وسیله پذیرائی از مهمان استفاده می شود البته مصرف چای سبز در تعداد انگشت شماری از خانواده های ایرانی رایج است .

 

 

با آگاهی از فوائد این چای ممکن است به سمت مصرف این نوشیدنی با ارزش جذب شوند. چای سبز ضد سرطان و آنتی اکسیدان است . این خصوصیت مربوط به ماده ای به نام  کاتچین است که فعالیت آنتی اکسیدانی آن بسیار بالا بوده وابتلا به بیماری های مختلف را کاهش میدهد.از جمله :

جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی –  مصرف روزانه 5 فنجان از این چای میتواند تا 61 درصد از بروز بیماری های قلبی بکاهد .

از آنجائی که چای سبز موجب کاهش کلسترول بد LDL و تری گیسیرید می شود میتواند آرترواسکلروز رامهار کند.

 

 

ضد انعقاد – چای سبز از لخته شدن خون جلوگیری میکند

کاهش فشار خون – مصرف 2 فنجان چای سبز احتمال بروز فشار خون را کاهش میدهد

 

 

جلوگیری از دیابت – مصرف روزانه 5 فنجان چای سبز میتواند از بروز دیابت نوع 2 جلوگیری نماید وهمچنین از عوارض دیابت همچون کاتاراکت وبیماری های کلیوی جلوگیری کند

 

 

 

ماده ای در چای سبز وجود دارد که می تواند تعداد سلول های موثر در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد چای سبز با افزایش سلول های تنظیمی  تی T-cell عملکرد سیستم ایمنی بدن را ارتقاء می بخشد .

 

 

مطالب مرتبط : خواص داروهای گیاهی گل گاوزبان , شاهتره و کلپوره | رادیونوجوان

 

 

زیره

 

 

 

زیره یک منبع غنی از آهن است وبرای افرادی که کم خونی دارند مفید است همچنین برای مادران شیرده وزنان باردار توصیه می شود چون به آهن زیادتری نیاز دارند از طرفی دیگر زیره در سیستم گوارش هم کمک کننده است واز سوء هاضمه ، نفخ ، اسهال ، حالت تهوع جلوگیری می کند اگر مشکل بازگشت اسید معده داشته باشند زیره این مشکل را برطرف می کند .

 

 

در سرماخوردگی ها ی معمولی مفید است .برای سرفه مفید وبرای سیستم تنفسی نیز سودمند است

زعفران

 

 

 

متخصصان علوم پزشکی دانشگاه آلبرتا در آمریکا در یک  ازما یش جالب تاکید کردند که زعفران ایرانی ام اس را درمان می کند : < این چاشنی ایرانی حاوی ترکیب فعالی است که می توان از آن برای درمان بیماری های التهاب عصبی مثل ام اس استفاده کرد

 

 

مطالب مرتبط : همه ی آنچه که باید در مورد زعفران بدانید-کاملترین مرجع

 

 

آن ها میگویند ما در زعفران ماده ای موسوم به  <  کروسین  >    را شناسائی کرده ایم که از سلول های مغزی در محیط کشت آزمایشگاهی و سا یر مدل های مبتلا به ام اس محافظت می کند . ای ماده در واقع از آسیب دیدن سلول هائی که غلاف میلین را درمغز تولید می کنند  جلوگیری می نماید  میلین لایه ای است که مانند عایقی محافظ در اطراف نورون ها عمل می کند وبیماری ام اس شامل بروز التهاب در سلول های مغزی است که در چنین حالتی سلول های مغز این عایق محافظتی خود را از دست می دهند این یافته جدید بسیار جالب و در زمینه ام اس در آینده بسیار امیدوارکننده است این مطالب در مجله ایمونولوژی آمریکا چاپ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =