Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

تغذیه طبیعی راز بهتر زیستن | رادیونوجوان

تغذیه طبیعی راز بهتر زیستن

 

q † 

 

 

به گفته اینشتین برای حفظ سلامت بشر وافزایش امکان او برای بقاء زندگی بر روی زمین هیچ چیز به اندازه غذاهای گیاهی موثر نیست. امروزه دانشمندان با آزمایش های گوناگون پی برده اند که غذاهای طبیعی ، یا همان میوه ها وسبزی ها ی خوراکی ، کاهو ، هویج ، سیب ، موز ، خرما وهر آنچه که حاصل درخت وگیاه است بیشترین نقش را در سلامت انسان دارد.

 

 

درروده بزرگ دونوع باکتری یکی مفید ، ودیگری مضر وجود دارد وسرعت تکثیر آنها به تغذیه انسان مربوط است میتواند هم باعث تندرستی باشد وهم در به وجود آمدن ، مواد آنتی اکسیدان ، و آنزیم های حیاتی در بدن انسان دارند .

 

بیشتر بدانید : دفع خون شایع‌ترین علامت سرطان روده بزرگ

 

عده ای معتقدند سبزیجات وغذاهای گیاهی وحبوبات ، غلات وخشکبار ومیوه ها هر نوع مواد مورد نیاز بدن انسان را در خود دارند.وحتی تمامی 45 مواد ضروری بدن انسان را در خود دارند .البته بسیاری با تعصب ونگاهی مطلق به این قضیه می نگرند واز زرتشت ، مولوی ، عطار ، ابوعلی سینا ، گاندی ، سقراط ، افلاطون ، ادیسون ، اینشتین ، باخ ف داوینچی وبزرگان و فرهیختگان دیگری نام می برند که همگی گیاه خام غذا بوده اند وعمر طولانی نیز داشته اند .بعضی ها هم گیاه وهم تخم مرغ وهم شیر وماست وکمی ماهی در سفره غذائی روزانه شان قرار دارد ولی میوه ها وغلات وحبوبات وگیاهان وسبزیجات پایه اصلی غذای انها است ودر ردیف آدم هائی با تندرستی بالا قرار دارند.

 

 

اما اگر کسی فقط گوشت قرمز ، ماهی ، مرغ وبوقلمون و سوسیس و کالباس وفراورده هائی از این قبیل بخورد ، همه مواد حیاتی مورد نیاز بدن خود را تامین نمی کند وخیلی زود بیمار می شود

 

 

اما برعکس کسی که پایه غذاهایش سبزی ومیوه است همه مواد مورد نیاز بدنش را تامین می شود .برخی کمبود B12 را با غذاهای دیگر با جوانه گندم برآورده می سازند ولیپید ها وچربی ها را با دانه های روغنی همچون آفتاب گردان و میوه هائی چون زیتون وگردو تامین می نمایند .

 

 

از مواد دیگرمورد نیاز بدن نمک ومواد معدنی ، سدیم ، پتاسیم ، کلر ، کلسیم ، فسفر وگوگرد است که این مواد نیز از میوه ها وسبزی های ریشه دار تازه مانند هویج ، کرفس ، آب های معدنی به دست می آید .

از مواد دیگر پروتئین ها هستند که میتوان از سویا تهیه نمود در حالی که عده ای معتقدند پروتئین را تنها از طریق گوشت باید بدست آورد اما گوشت قرمز زیاد به بدن انسان سازگار نیست وباید مصرف آن را به حد اقل رساند .

 

بیشتر بدانید : ٨ ماده غذایی حال نشاط آور | رادیونوجوان

 

غذاهارا می توان به دو دسته تقسیم کرد :

غذاهای گیاهی وطبیعی وزنده إإإ

 

وغذاهای فرآوری شده کنسروی ویا بسیار پخته شده وسرخ شده وسوخته و به اصطلاح مرده إإإ

 

 

 

اکثر بیماریها از دسته دوم است که از حالت طبیعی واورگانیک خارج شده است . وگفته می شود انسان ها برای بیمار شدن پول می پردازند.

 

 

مخفف زیر :

GOMBS= G: Green

O : Onion

M : Mushroom

B : Berrie

S : Seeds

شهرت دارد برای سلامتی لازم است

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هجده =