Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

چند نمونه خوراک مخصوص کودکان و نوجوانانی که اضافه وزن دارند یا چاق می باشند | رادیونوجوان

چند نمونه  خوراک  مخصوص کودکان و نوجوانانی که اضافه وزن دارند یا چاق می باشند.

 

 

چند نمونه  خوراک  مخصوص کودکان و نوجوانانی که اضافه وزن دارند یا چاق می باشند.

خوراک مخلوط سبزیجات و برنج

 

 

 

موادلازم برای تهیه خوراک مخلوط سبزیجات و برنج:

 

برنج یک لیوان,نخود سبزپخته شده سه قاشق غذاخوری,فلفل دلمه ای متوسط یک عدد,ذرت پخته دو قاشق غذاخوری, روغن زیتون یا روغن مایع دیگر دو قاشق غذا خوری,پیاز متوسط یک عدد,گوجه فرنگی دو عدد,سیب زمینی پخته یک عدد.

 

روش تهیه خوراک مخلوط سبزیجات و برنج:

 

 

 

 

سیب زمینی و پیاز وفلفل را ریز خرد کرده,سپس نخود سبز پخته شده,ذرت پخته,آب گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید ومخلوط نمایید.برنج را به شکل پلو بپزیدودر هنگام دم کردن پلو,مخلوط سبزیجات را لایه به لایه برنج بریزید.خوراک آماده مصرف است.

 

خوراک مخلوط سبزیجات و حبوبات:

 

 

مواد لازم خوراک مخلوط سبزیجات و حبوبات:

عدس پخته,ماش پخته ولوبیا قرمزپخته هریک دو قاشق غذاخوری ,لوبیاسبز دوقاشق غذاخوری,فلفل دلمه ای یک عدد,رب گوجه فرنگی دوقاشق مربا خوری,پیاز دو عدد,آرد گندم دوقاشق مربا خوری,هویچ پخته شده دوعدد,سیب زمینی  متوسط دو عدد,روغن زیتون دو قاشق غذاخوری,جوانه عدس دو قاشق غذا خوری,آب لیموی تازه یک قاشق غذا خوری و نمک وفلفل.

 

روش تهیه خوراک مخلوط سبزیجات و حبوبات :

آرد و روغن را در یک قابلمه ریخته و به ملایمت حرارت دهید.سپس آب و رب گوجه فرنگی را روی آن بریزیدوبا پشت قاشق آنها را مخلوط کنیدتا مایع یکنواختی بدست آید.بعد از آن مواد دیگر ر ابه آن اضافه نماییدو در حرارت ملایم مرتبا” بهم بزنیدتا تمام آب ان جذب مواد شود.در آخر جوانه ماش ,لوبیا و نمک را اضافه نمایید.غذا برای مصرف آماده است.

 

 

خوراک انواع سبزیجات 

 

 

 

 

موادلازم خوراک انواع سبزیجات  :

گل کلم,هویچ,سیب زمینی خردشده و پخته شده هر کدام دو قاشق غذا خوری,جعفری ریز خرد شده دو قاشق غذا خوری ,پیاز متوسط یک عدد,تخم مرغ پخته شده و خرد شده یک عدد,نخود سبز پخته شده دو قاشق غذا خوری,گوجه فرنگی متوسط یک عدد,ریحان خرد شده دو قاشق,روغن زیتون دو قاشق,ماست چکیده دو قاشق غذاخوری.

 

 

روش تهیه:ماست ,روغن زیتون,ریحان,آبلیمو ونمک را در ظرفی ریخته و با چنگال خوب هم بزنیدتا به شکل سس در آید.سپس سبزیجات پخته شده را به تدریج داخل مخلوط بریزیدو در اخر جعفری خرد شده را روی سایر مواد بپاشید,خوراک آماده مصرف است.

 

 

 

خوراک ماکارونی با سویا

 

 

مواد لازم جهت تهیه خوراک ماکارونی با سویا :

سویای خیس شده وچرخ کرده یک لیوان,ماکارونی 500 گرم,رب گوجه فرنگی دو قاشق مربا خوری,پیاز خرد شده دو قاشق غذاخوری,آب حاصل از پخت گوشت مرغ یک لیوان,سیب زمینی متوسط برگه برگه شده دوعدد,نخود سبز پخته شده نصف لیوان,جوانه گندم یا ماش یک قاشق غذاخوری,روغن زیتون یا روغن های مایع دیگر دو قاشق مربا خوری,زعفران ساییده و حل شده در اب یک قاشق مربا خوری ونمک ودارچین یک قاشق چایخوری.

 

روش تهیهخوراک ماکارونی با سویا:

ماکارونی را طبق دستور کارخانه بپزید.سویای خیس شده و چرخ شده را همراه آب حاصل از پخت گوشت مرغ, پیاز,رب,نمک و دارچین را در ماهی تابه در باز بپزید تا آب آن تمام شود.ماهی تابه را از روی حرارت برداریدو زعفران و جوانه را با سایر مواد مخلوط کنید.کف یک قابلمه بزرگ را با روغن چرب کنیدو ورقه هاس سیب زمینی را کف آن بچینیدوسپس ماکارونی و یک لایه از موادمخلوط را به تدریج روی آن بریزید.در پایان نیز روغن زیتون اضافه کنیدو ماکارونی را به مدت نیم ساعت دم کنید.

 

 

حتما ببینید : دانستنی هایی درباره‌ی غذاهای آماده و نیمه‌آماده

 

 

خوراک ماکارونی با قارچ

 

 

موادلازم خوراک ماکارونی با قارچ :

ماکارونی رشته ای250 گرم,قارچ خرد شده نصف لیوان,گوشت مرغ پخته و خرد شده دو قاشق غذا خوری,نخود فرنگی پخته شده دو قاشق مربا خوری,فلفل دلمه ای یک عدد,رب گوجه فرنگی دو قاشق ,جوانه گندم یا عدس یا ماش,روغن زیتون یا روغن مایع سه قاشق مربا خوری,آب لیموی تازه دو قاشق مربا خوری.

روش تهیه:ماکارونی را آبکش کنید.قارچ خرد شده را در ماهی تابه بدون روغن بریزید روی شعله ملایم حرارت دهید تا آب آن کمی تبخیر شود .سپس یک قاشق روغن مایع به ان اضافه کنیدوبا رب و نمک و فلفل سبز به ملایمت حرارت دهیدودرآخر گوشت  مرغ ,نخود فرنگی ,وجوانه را به ان اضافه کنید.کف یک قابلمه یا ظرف پیرکس را با روغن چرب کنیدوماکارونی و مایع مخلوط را لایه لایه در آنن بریزیدوبا حرارت ملایم نیم ساعت دم کنید .

 

حتما ببینید :طرز تهیه مایه ماکارونی و لازانیا

 

خوراک ماکارونی با سبزیجات

 

 

مواد لازم خوراک ماکارونی با سبزیجات:

ماکارونی شکل دار نصف بسته,هویچ پخته دوعدد,فلفل دلمه ای یک عدد,ذرت پخته دو قاشق مربا خوری,نخود فرنگی دو قاشق مربا خوری,جوانه جو یا گندم دو قاشق مربا خوری,سیب زمینی پخته دوعدد,روغن زیتون دو قاشق مربا خوری,گوجه فرنگی 5 عدد,نمک و فلفل.

 

 

روش تهیه خوراک ماکارونی با سبزیجات:

ماکارونی را ابکش کرده .هویچ وسیب زمینی را ریز خرد کرده ,ماکارونی را لایه لایه در یک ظرف پیرکس  بریزید وبین لایه های آن هویچ,سیب زمینی,گوجه فرنگی,فلفل دلمه,ذرت ,نخود فرنگی و جوانه ها را بریزید.در آخر روغن زیتون را افزوده و بعد 15 تا25 دقیقه در حرارت ملایم قرار دهید.

 

 

خوراک ماکارونی با مرغ  

 

 

مواد لازم خوراک ماکارونی با مرغ   :

ماکارونی شکل دار250 گرم,مرغ پخته شده و خرد شده نصف لیوان,آب مرغ,سیب زمینی پخته شده دو عدد,فلفل دلمه دوعدد,جوانه دو قاشق مربا خوری,رب دو قاشق,روغن مایع یک قاشق.

 

روش تهیه خوراک ماکارونی با مرغ   :

فلفل دلمه و سیب زمینی پخته را ریز کرده و همراه مرغ خورد شده در یک قابلمه بریزید.سپس رب گوجه و عصاره مرغ به آن اضافه شودوبه مدت 10 تا 15 دقیقه با حرارت ملایم بپزد.ماکارونی را ابکش کرده و کف قابلمه دیگری را چرب کرده و برگه هایی از سیب زمینی و یا نان را در کف قابلمه بگذاریدو ماکارونی ها ولایه فوق را لایه لایه در این ظرف بریزیدومدت 30 دقیقه در فر با حرارت ملایم قرار دهید تا کاملا”بپزد.

 

 

خوراک ماکارونی با ماهی

 

 

مواد لازم خوراک ماکارونی با ماهی :

ماکارونی نصف لیوان,کنسرو ماهی همراه با روغن آن دو تا سه قاشق مربا خوری,جوانه گندم یک قاشق مربا خوری,جعفری دو قاشق مربا خوری,پیاز سه قاشق مربا خوری,روغن مایع دو قاشق مربا خوری.

 

 

 

روش تهیه خوراک ماکارونی با ماهی :

روغن مایع را کف یک ماهی تابه بریزیدو روی حرارت ملایم گرم و پیاز خرد شده را در آن حرارت دهید.سپس در ظرف دیگر پیاز پخته شده را با ماهی و جعفری مخلوط کنید.ماکارونی راآبکش کرده و در ظرفی لایه لایه بریزیدو بین لایه ها ماهی وپیاز و جعفری را بریزیدو مدت 30 دقیقه روی حرارت بگذارید تا دم بکشد.در صورت تمایل کودک می توان نخود فرنگی,قارچ,هویچ یاسایر سبزیجات را اضافه کرد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =